Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Alaca Arzulu Escort Feray

  • Tarafından: 28 Mayıs 2020 03:56

Şüphesiz ki, eğer birileri zina kocalar ile röportaj yapar ve onlara en çok hangi davranışı aradıklarını sorarsa, cevabın pişman olacağına kesinlikle inanıyorum.

Bu mantıklı. Birçoğumuz eylemleri için gerçek bir keder hissediyorsa, bu eylemleri tekrarlama olasılığının daha düşük olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden yanlış bir şey yapan çocukları azarladık. Davranışlarının neden yanlış olduğunu anlarlarsa, sorunu yeniden gözden geçirme olasılığımızın daha düşük olduğuna inanıyoruz.

Aynı şekilde, pişmanlık görmeyen eşler çoğu zaman kocalarına asla güvenemeyeceklerini düşünürler. Sebep yanlış olduğunu görmediği için, tanımı gereği onu güvenilmez kılan davranışı tekrarlama olasılığının çok daha yüksek olduğuna inanıyorlar. Kocanıza güvenemeyeceğinizi (ve asla edemeyeceğinizi) düşündüğünüzde evliliğinizi yeniden inşa etmek çok zor olabilir.

Bir eş sorunu şu şekilde tarif edebilir: “Basıldığında, kocam beni aldattığı için kısa ve samimiyetsiz bir özür mırıldayacak, ama o kadar açık bir anlam ifade etmiyor ve o da kendini açıklamak zorunda kalıyor. Ve aldattığının nedenleri hakkında konuştuğumuzda, bahanelerle doluydu – sanki beni aldatmak için meşru nedenlere sahip olduğuna inanıyor gibi, evliliğimizi yapmak istediğini söylüyor. derinlemesine, ve bunu istiyorum, ama bunun nasıl mümkün olabileceğini bilmiyorum “Ona nasıl güvenebileceğimi anlamıyorum. Özellikle de yanlış bir şey yaptığını hissetmediği ve ilk bakışta pişmanlık hissetmediği durumlarda.”

Bunu yaşadığın için üzgünüm. Payttiğiniz şeyin neredeyse evrensel olduğunu anlamanız (biraz) yardımcı olabilir. Fazla azımız umduğumuz ve kesinlikle ihtiyacımız olan ve olması gereken (özellikle başlangıçta) hissettiğimiz pişmanlığı görüyor veya alıyoruz.

Sebep pişmanlığını gizlice koruyabilir: Kocam sık sık pişmanlığını çok sıkı tutmanın kendi çıkarına olduğunu hisseder. Korku, onun kederini ve suçluluğunu hissedersek, onu daha da kötü hissettirmek için kendimizi atacağız. Kısacası poz veriyor, çünkü işleri kendi kendine kolaylaştırmaya çalışıyor. Fakat elde edemediği şey, eğer sadece biraz kırılganlığa izin veriyorsa ve pişmanlığı görmenize izin veriyorsa, her ikisinde de durmak zorunda kalmadan daha hızlı hareket edebilirsiniz.

Sebep pişman olmaya zorlamak sizin yararınıza değil: Hepimiz yaşama eğilimindeyiz ve aradığımız davranışı görmediğimizde, güç göstermeye çalışıyoruz. Pişman olmazsa, o zaman, acımasızca, bu üzüntüyü ondan alacağız. Ona, bize ne kadar haksızlık ettiğini anlatacağız. Ancak bu konuda haklı çıkmamıza rağmen, dürüst olmak gerekirse çoğu zaman onu daha güvenli hale getirir ve sadece daha haklı hissetmesini sağlar.

İleri itmek için doğru yardımı alın: Nihayet zamanlarda size birkaç danışma oturumu hakkında anlatıldığı bir hikayeyi paylaşmak istiyorum. Sertlımcıları açıklayacağım ve tanımlamayacağım. Fakat umarım yakında bu hikayenin ele alınan konu ile nasıl ilişkili olduğunu göreceksiniz.

Bir çift aynı sorunla mücadele etti: kocası suçluluk duygusunu reddetti ve karısı onun yüzünden ona güvenemeyeceğini hissetti. Kemerleri altında birkaç oturum düzenlediler, bu yüzden danışmanlarına hem saygı duydular hem de dinlediler. Karısı, pişmanlık eksikliği nedeniyle kocasına güvenebileceğini hissetmediğini söyledi ve danışman dedi ki: “Katilikle haklısın. Ona güvenemezsin. Fazla yakında ve zaman içinde güveninizi kazanmak zorunda kalacak. Fakat ona tamamen güvenemeyeceğiniz, devam edemeyeceğiniz ve zaten en iyisini umamayacağınız anlamına gelmez. Tabiatl ki, gözlerinizi açık tutacaksınız, ancak umarım yine de ilerlersiniz.

Nihayetra kocası, biraz pişmanlık duymasına rağmen, yeterli gerekçe hissettiğini söyledi. Danışman karısının devam etmesine izin verdi. Karısı hayal kırıklığına uğradı ve danışmanın neredeyse kocasının yanında olduğunu hissetti. Danışman patlayana kadar: “Ne istersen söyleyebilirsin, ama sonunda insanlar hile yaparlar çünkü taahhütlerinden ya da kimin zarar verebileceğinden bağımsız olarak o zaman iyi hissettiren şeyleri yapmaya karar verdiler. Hile yaparken, temelde sizin için iyi hissettiren, aileniz için en iyi olana değer verdiğinizi söylersiniz. Ve bu özür dilinizden bağımsız olarak çok bencil ve olgunlaşmamış. Bunu çok çaba ile düzeltebiliriz. Fakat siz hatayı kabul edene kadar düzeltemiyoruz. “

O anda, kocası ağlamaya başladı ve tüm pişmanlık bir nehir gibi aktı. Bu hikayeyi anlatıyorum çünkü bazen kocanızdan pişmanlık duymak için bazen başka birinin gerekli olduğunu görmenizi istiyorum. Kocanız, pişmanlık taleplerinize cevap verme olasılığı daha düşüktür, çünkü onu istemeye güçlü bir ilginiz olduğunu bilir. Ancak saygı duyan biri isterse yanıt verme olasılığı daha yüksektir.

İtimatin çok erken beklenmesi yaygındır: Ben de size bu hikayeyi anlatıyorum çünkü bunu sık sık hissettiğimi vurgulamak istiyorum, insanlar çok erken güven bekliyorlar. İşin başlamasından bu yana geçen haftalarda, birçok kadın güven duymadıklarını veya beklemediklerini söyledi.

Tabiatl ki hayır. Yapamazsın. İlk elden, zaman geçene kadar bu güveni hissetmeye başlamadığınızı söyleyebilirim ve kocanızın tekrar aldatmadığını ve sözlerini tuttuğunu görebilirsiniz. Bunu atlamanın bir yolu olduğunu sanmıyorum. Çünkü zaman geçene kadar söylediklerini yapıp yapmayacağını bilmenin bir yolu yok.

  

51 total views, 1 today

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply